Kategorie
Co w Bieszczadach Przewodnik Zima w Bieszczadach

Lodospady na Wisłoku

Ice climbing w Bieszczadach – wspinaczka po lodospadach – zimowa wycieczka po okolicy

Beskid Niski – atrakcje

Bieszczady od  strony zachodniej graniczą z malowniczym Beskidem Niskim. Planując pobyt w Bieszczadach warto jeden dzień przeznaczyć na odwiedzenie zakątków Beskidu Niskiego. Granica tych dwóch pasm górskich przebiega na rzece Osława – sama Dolina Osławy warta jest opisania w osobnym wątku i na pewno to uczynimy wkrótce.

Tymczasem udajmy się do miejscowości Rudawka Rymanowska gdzie zimą warto wybrać się zamarzniętym korytem rzeki Wisłok aby zobaczyć  wyjątkowe zjawisko przyrodnicze jakim są lodospady.

Ice climbing

Miejsce to upodobali sobie miłośnicy wspinaczki po lodzie. Zima nie trwa wiecznie, lodospady znikną z powiewem ciepłego halnego – warto więc wykorzystać ten moment w roku na spróbowanie swych sił na lodowej ściance.

Lodospady – Jak dojechać ?

Lodospady tworzą się w zakolu rzeki Wisłok w miejscowości Rudawka Rymanowska. Do Rudawki najłatwiej dojechać od Rymanowa, kierując się na południe . Czas przejazdu z Rymanowa nie powinien zając więcej jak 15 minut.

Jak dotrzeć do lodospadów? Po zaparkowaniu samochodu czekać cię będzie spacer korytem rzeki. Po około 1/2 godziny spaceru w wyjątkowo malowniczych okolicznościach dotrzesz na miejsce.

Spacerując korytem zamarzniętej rzeki napotkać możesz zjawiskowe rzeźby z lodu.

Co jeszcze ciekawego zobaczyć można w okolicy ?

Jadąc nad lodospad zimową porą, podczas sprzyjających warunków śniegowych warto podjechać kilka kilometrów w stronę Bieszczad i zobaczyć słynną, ogromną zaspę śnieżną.

Największa zaspa śnieżna w Bieszczadach

Największa zaspa śnieżna w Bieszczadach

Dzięki ciekawemu ukształtowaniu terenu, praktycznie każdej zimy tworzy się ta gigantyczna zaspa śnieżna. Warto podjechać w to miejsce i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Jak dojechać do zaspy ?

Na narty w Bieszczadach

Być może nie masz wystarczająco dużo odwagi lub kondycji by wspinać się po lodowych ścianach ale lubisz zimę i zimowe aktywności. Jeśli tak to do wyboru zostaje jazda na sankach lub nartach. Sprawdź ofertę jaką przygotowały bieszczadzkie wyciągi.