Kategorie
Jesień w Bieszczadach Porady przewodnika

Wrzesień w Bieszczadach

Wrzesień jest wyjątkowym miesiącem – jest jeszcze lato ale w powietrzu czuć nadchodzącą złotą jesień. Minął okres wakacyjny i zo za tym idzie największy ruch turystyczny jest już za nami. Opustoszały szlaki oraz drogi dojazdowe do największych atrakcji w Bieszczadach. Przyjedź w Bieszczady we wrześniu i korzystaj bez skrępowania z uroków bieszczadzkiej krainy.

Bieszczady – pogoda we wrześniu

Często bywa tak, że wrześniowe dni są cieplejsze od lipcowych. Temperatura często przekracza 20 stopni a z nieba leje się przyjemne ciepło. Należy jednak pamiętać, że wieczory są chłodne, planując wieczorną lampkę wina przy grillu pamiętaj o ciepłym kocu i bluzie z długim rękawem.

Kąpiel w Solinie we wrześniu ?

Woda w jeziorze nagrzała się w ciągu wakacji i nie martw się – tak szybko nie wystygnie. Kąpiel w Jeziorze Solińskim we wrześniu jest jak najbardziej możliwa i wcale nie trzeba być członkiem klubu morsów. Oprócz oczywistych możliwości jakie daje wypoczynek nad jeziorem warto zakosztować czegoś nowego – naszą propozycją jest wyjazd nad jedną z bieszczadzkich rzek np, nad Solinkę. Szum wody, cisza i spokój sprawią, że wypoczniesz i zregenerujesz organizm przed powrotem do pracy.

Co robić w Bieszczadach we wrześniu ?

Z większości atrakcji, które przyciągały turystów latem skorzystać można również we wrześniu. Naszą propozycją na wrzesień są drezyny rowerowe – atrakcja dla całej rodziny. Wyprawę drezyną można uświetnić wizytą w Muzeum Rzemiosła oraz w bieszczadzkim browarze Ursa Major.

Wrześniowe atrakcje na Solinie

Wyczarteruj jacht i wyrusz na spotkanie przygód ukrytych pośród zielonych, solińskich wzgórz. Wrześniowy rejs jachtem to nasza propozycja na spędzenie czasu nad Soliną.

Wysokie Bieszczady we wrześniu

Prawdziwy turysta – piechur, zdobywca szczytów będzie zachwycony maszerując pustymi szlakami. Wrzesień to najlepszy miesiąc do odkrywania Bieszczadzkiej dziczy.

Nocleg w Bieszczadach we wrześniu

Sprawdź dostępność noclegów w obiektach, które polecamy.