Kategorie
Nowy artykuł

Solina kolejka nad jeziorem i zaporą

Solina kolejka gondolowa nad zaporą i jeziorem. Przydatne informacje dla turysty

Przejażdżka koleją linową w Bieszczadach nad Soliną to świetny sposób na podziwianie pięknych widoków i przeżycie ekscytującej przygody. Kolej linowa pozwala na dostanie się na szczyty gór, gdzie widoki są najpiękniejsze, bez konieczności wspinaczki.

Solina kolejka gondolowa nad zaporą

Kolej gondolowa Solina

Wiele gór oferuje przejażdżki koleją linową, z różnymi trasami i poziomami trudności, przyszła i pora na Bieszczady – w końcu mamy swoją kolejkę linową i to w tak pięknym miejscu jak Solina

Zastanawiasz się czy skorzystać z tej atrakcji ? Zanim się zdecydujesz na przejazd kolejką w Solinie warto zwrócić uwagę na:

  • długość trasy i czas przejazdu
  • wysokość, do której się dostaniemy
  • panoramy i widoki jakie oferuje trasa

Przejażdżka koleją linową jest bezpieczna i przyjemna. Jest ona wyposażona w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, a przejazdy są obsługiwane przez doświadczonych pracowników. Dla większej wygody warto sprawdzić czy trasa jest przystosowana do osób niepełnosprawnych czy też dla dzieci.

Największa w Polsce zapora wodną w Solinie z lotu ptaka

Kolej linowa w Solinie startuje z miejscowości Solina. Wejście – stacja początkowa znajduje się na lewym brzegu Sanu. Kolejka przejeżdża nad zaporą w kierunku stacji docelowej ulokowanej na górze Jawor.

Po dojechaniu kolejką na Jawor czekają nas liczne atrakcje.

Wieża widokowa

Wspaniałych widoków nigdy nie jest za wiele, podziwiaj więc piękno Soliny z tarasu na szczycie wieży widokowej. Taras widokowy w Solinie umożliwia również spacer po szklanej podłodze tzw. „skywalk” – jest to atrakcja dla najodważniejszych – warto spróbować spaceru tym szklanym chodnikiem. Wysokość wieży widokowej w Solinie to 55 metrów od poziomu gruntu, a że sama wieża zbudowana jest dość wysoko to widoki z niej są niesamowite.

Karczma Jawor

Na każdej imprezie najważniejsze jest dobre jedzenie. Zaplanuj wizytę w Karczmie Jawor i zakosztuj wspaniałości jakie oferuje kuchnia karpacka. Wszystko to w stylowych, drwnianych wnętrzach karczmy

Park tematyczny w Solinie

Atrakcja do dzieci – pluszowe maskotki oraz liczne ciekawostki zlokalizowane na terenie Parku Tematycznego w Solinie to atrakcja dla najmłodszych. Dowiedz się kim były Biesy i Czady oraz kto dawno temu zamieszkiwał Zielone Wzgórza nad Soliną. Animatorzy zadbają o dobre samopoczucie młodych odkrywców.

Solina wieża widokowa, skywalk

Czy warto pojechać kolejką nad Soliną ?

Jeżeli się nie boisz to na prawdę warto. Jeśli kiedykolwiek byłeś nad Soliną to za pewne wiesz wiele o słynnych Zielonych Wzgórzach oraz tajemniczych zatokach Solińskiego Jeziora.

Tym razem możesz to wszystko zobaczyć z nowej perspektywy. Podziwiaj spektakularne krajobrazy – w kierunku południowym rozpościera się panorama Bieszczad oraz Karpat Wschodnich za to gdy spoglądniesz w dół zobaczysz monumentalną zaporę wodną w Solinie oraz jezioro w całej okazałości.

Solina karczma Jawor

Solina kolejka – informacje w pigułce

Jaka jest długość trasy kolejki nad Soliną ?

Długość trasy w jedną stronę to 1580 metrów.

Ile trwa przejazd kolejką nad Soliną ?

Przejazd kolejką trwa około 5 minut w jedną stronę.

Ile osób mieści się w jednym wagoniku kolejki linowej w Solinie ?

Jednorazowo w wagoniku może podróżować 8 osób.

Jaka jest Wysokość kolejki linowej nad Soliną czyli jak wysoko ta kolejka jeździ ?

W najwyższym punkcie wysokość wynosi 102 metry do poziomu gruntu pod wagonikiem.

Gdzie kupić bilety na solińską kolejkę

Bilety można kupić bezpośrednio przy kasie w Solinie lub przez internet na stronie pkl.pl . Zdecydowanie polecamy to drugie rozwiązanie – oszczędzi nam ono stania w kolejce do….kolejki

Jak wrócić z końcowej stacji Jawor do Soliny ?

Można wrócić na piechotę – spacer koroną zapory w Solinie będzie dodatkową atrakcją. Czas przejścia od stacji Jawor do stacji początkowej to około 30 minut.

Można też oczywiście wrócić kolejką ale wiąże się to z dodatkowym kosztem oraz oczekiwaniem. Polecamy spacer.

Znajdź nocleg w Solinie i okolicy