Kategorie
Poradnik co i jak

Jak dojechać w Bieszczady

Co zwiedzać po drodze w Bieszczady – poradnik dla szukających najlepszej trasy.

Planujesz wyjazd w Bieszczady i zastanawiasz się jaką drogę dojazdową wybrać ? Postaramy się pomóc tak by twoja podróż nie była drogą przez mękę a wspaniałą przygodą pełną atrakcji.

Jak dojechać w Bieszczady z Krakowa

Z Krakowa w Bieszczady jedzie się całkiem przyjemnie, ponieważ województwo podkarpackie połączone jest z małopolskim wspaniała autostradą A4. Jadąc autostradą w kierunku wschodnim warto jest ominąć zjazd kierujący nas na Krosno i dojechać do samego Rzeszowa.

Z A4 w Rzeszowie mamy trzy zjazdy:

Rzeszów Zachód – tutaj możemy zjechać i kierować się na trasę Rzeszów -Brzozów – Sanok – jest to rozwiązanie najczęściej stosowane co za tym idzie jest tam największy ruch (również samochodów ciężarowych jadących na Słowację).

Rzeszów Północ – tym zjazdem dojedziemy praktycznie do centrum miasta więc tego zjazdu w kontekście jazdy w Bieszczady nie warto uwzględniać wcale. W Rzeszów Północ NIE SKRĘCAMY.

Rzeszów Wschód – o tak ! – to jest nasz ulubiony zjazd – tutaj otwierają nam się różne możliwości kontynuowania jazdy na południe ku przygodzie. Po zjechaniu z autostrady warto w nawigacji ustawić miejscowość Tyczyn. Już od Tyczyna czuć będziemy, ze wjeżdżamy w góry. Przed nami Pogórze Dynowskie oraz malownicza Dolina Sanu. San będzie naszym drogowskazem – trzymając się brzegu rzeki dojedziemy do Sanoka.

Co ciekawe – możemy jechać po obu stronach Sanu trasą na Grabownicę Starzeńską lub bardziej malowniczo przez Ulucz lib Birczę.

Czas przejazdu to około 3,5 godziny.

Jak dojechać w Bieszczady z Warszawy

Najlepszą trasą z Warszawy jest ta, która prowadzi przez Rzeszów. Można oczywiście jechać przez Przemyśl ale to wydłuża trasę a niewprawionym kierowcom trudności dostarczą serpentyny i wąska drogo na odcinku Przemyśl – Bieszczady. Warto więc odwiedzić Rzeszów a następnie pojechać na Sanok lub jak w przypadku Krakowian (patrz wyżej) na Tyczyn i Dolinę Sanu

Czas przejazdu: średnio powinno Wam to zając ok. 6 godzin

Jako ciekawostkę dodam, ze dojazd w Bieszczady najwięcej kłopotów sprawia właśnie turystom ze stolicy. Pewnie dlatego, że chcieliby dojechać tutaj jak najszybciej no ale niestety nie ma jeszcze czegoś takiego jak autostrada w Bieszczady i pewnie długo jeszcze nie będzie. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i starać się odnaleźć kolorowe strony takiej wycieczki odwiedzając malownicze zakątki Podkarpacia.