Kategorie
Doradca wrażeń Zima w Bieszczadach

Jak zaplanować Święta w górach

Święta Bożego Narodzenia w Bieszczadach – zaskocz bliskich i zabierz ich w Bieszczady na Święta

Wybierz Bieszczady na święta

Co raz częściej myślimy o tym, aby święta spędzić w miejscu innym niż własny dom. Przemawiają za tym rózne względy ale najczęsciej chodzi o to, by zmieniając otoczenie poczuć prawdziwą magię świąt w wąskim gronie najbliższej rodziny.

Święta w Bieszczadach

Planując wyjazd na święta w góry oczyma wyobraźni widzimy mały domek w lesie, choinki uginające się pod ciężarem śniegu oraz ulatujące ku niebu iskierki z ogniska. W oddali słychać dzwonki oraz wesołe parskanie konia ciągnącego sanie pełne prezentów. Być może, w wigilijny wieczór odwiedzą nas przebrani kolędnicy z wielką, świecącą gwiazdą by wspólnie z nami zaśpiewać kolędę.

Rzeczywistość wcale nie musi daleko odbiegać od naszych wyobrażeń o wspaniałych świętach. Wystarczy, że dobrze zaplanujemy nasz wyjazd w Bieszczady i wybierzemy odpowiednie dla nas miejsce.

Święta w hotelu

Większość hoteli w Bieszczadach organizuje święta dla swoich gości oferując pakiety świąteczne obfitujące w rozmaite atrakcje.

W świątecznej ofercie bieszczadzkich hoteli możemy znaleźć takie aktywności jak:

  • kulig z ogniskiem i grzańcem
  • wyprawa samochodami terenowymi po choinkę
  • wspólne przygotowanie ozdób choinkowych
  • wizyta Mikołaja z prezentami

Spędzając Boże Narodzenie w hotelu możemy liczyć na kompleksową organizacje czasu. Nie jest to jednak oferta dla osób doceniających bardziej kameralną atmosferę.

Zima w Bieszczadach

Domek lub apartament na wyłączność

Wynajęcie domku w lesie zdaje się idealnym planem na spędzenie rodzinnych świąt w Bieszczadach. W zależności od ilości osób możemy wynająć dom lub apartament.

Tego typu obiekty najczęściej przyjmują rezerwacje od 4 do 8 osób. Warto zaplanować taki wyjazd wcześniej i poświęcić czas na wyszukanie najlepszej oferty. Rezerwując pobyt koniecznie ustal czy gospodarz obiektu pomaga w organizacji świątecznego czasu (np. czy jest zorientowany gdzie można pojechać na kulig) lub być może sam posiada ciekawe propozycje na uświetnienie rodzinnych świąt.

Święta w Bieszczadach – nasza propozycja

OLHA Stara Gajówka

Catering świąteczny

O ile oferta hotelowa zazwyczaj zawiera również wyżywienie to z ofertami mniejszych obiektów bywa z tym różnie. Jeżeli planujesz gotować samemu sprawdź możliwości zaplecza kuchennego by na miejscu nie okazało się, że masz do dyspozycji grzałkę do herbaty, jeden, mały palnik i brak naczyń 😉 Jeśli jednak nie planujesz stania przy garnkach a chcesz zakosztować tradycyjnych, wigilijnych potraw kuchni karpackiej z pomocą przyjdą lokalni restauratorzy. Lepsze restauracje oferują dania wigilijne z dowozem na miejsce.

Przykładowa oferta cateringu świątecznego jednej z restauracji w Bieszczadach

Rezerwacja świąt w Bieszczadach

Gdy już zdecydowałeś o wyborze obiektu warto dopytać się o możliwość wydłużenia pobytu w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Większość z ofert zakłada taką opcję, przeważnie w niższych cenach.

Sprawdź ofertę świąteczną w naszych obiektach

Jeśli jedziesz w Bieszczady na Święta Bożego Narodzenia to baw się dobrze, korzystaj z atrakcji regionu oraz dobrodziejstw dzikiej przyrody. Życzymy Ci Wesołych Świąt !

Ceny za nocleg w okolicy Jeziora Solińskiego